Aktualności

Kongres Krajowej Izby Fizjoterapeutów Białe plamy w fizjoterapii to problem pacjentów

Zakończył się I Kongres Krajowej Izby Fizjoterapeutów (KIF). Fizjoterapia 2.0. Przekraczając próg nowych wyzwań. To największe wydarzenie w historii polskiej fizjoterapii przeznaczone dla fizjoterapeutów. Udział w spotkaniu wzięło ponad 1000 osób, które uczestniczyły w 30 warsztatach, 10 sesjach tematycznych prowadzonych przez ponad 50 prelegentów: fizjoterapeutów, wykładowców, lekarzy i ekspertów od systemu zdrowia.

Więcej…

Prof. Łukasz Szumowski: Priorytety na 2019 r.

Minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski zdradza Medexpressowi swoje plany na 2019 r. Najważniejsze priorytety ministra to value-based, kształcenie lekarzy, Agencja Badań Medycznych oraz onkologia i kardiologia.

Więcej…

Będą podwyżki dla dotąd pomijanych grup zawodów medycznych

Wczoraj odbyło się posiedzenie Trójstronnego Zespół do Spraw Ochrony Zdrowia. W spotkaniu wziął udział minister zdrowia Łukasz Szumowski oraz przedstawiciele związków zawodowych reprezentujących pracowników radiologii, diagnostyki laboratoryjnej i fizjoterapii.

Więcej…

Informacja dla pacjenta

Eksperci i pacjenci apelują o zaniechanie prac nad projektem pilotażu sieci onkologicznej

"My, niżej podpisani, apelujemy do Ministra Zdrowia o wstrzymanie prac nad projektem rozporządzenia w sprawie pilotażu sieci onkologicznej" - czytamy w apelu wystosowanym 10 grudnia przez m.in. stowarzyszenia pacjenckie, towarzystwa naukowe i uczelnie medyczne.

Więcej…