Aktualności

Śląskie: jest kolejne ognisko odry

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gliwicach poinformował o wykryciu nowego ogniska odry w regionie. Zakażenie potwierdzono u pracowników centrum dystrybucyjnego firmy Rossmann w Pyskowicach (powiat gliwicki).

Więcej…

Pół miliona złotych na sprzęt do ratowania dzieci

ZOZ w Nysie otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia w kwocie 493 420, 00 zł z Programu Infrastruktura i Środowisko na wyposażenie oddziału ratunkowego, głównie na zakup sprzętu do ratowania życia dzieci i młodzieży

Dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego zostaną zakupione: kardiomonitory modułowe, respiratory transportowe, aparat do badań USG, pulsoksymetry, elektryczne urządzenia do odsysania, zestawy do trudnej intubacji, zestawy do intubacji i wentylacji, system do ogrzewania pacjenta.

O szczegółach w materiale wideo mówią dyrektor ZOZ w Nysie Norbert Krajczy oraz starosta nyski Czesław Biłobran.

 

Więcej…

Ponad 1,5 miliona złotych dostały cztery opolskie szpitale na sprzęt do ratowania dzieci

Umowy o dofinansowanie dla czterech opolskich szpitali podpisano w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim. Wsparcie z Ministerstwa Zdrowia trafi na szpitalne oddziały ratunkowe z Nysy, Kędzierzyna-Koźla, Strzelec Opolskich i Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.

Więcej…

1, 4 mln zł dofinansowania dostaną SOR-y w Nysie, Strzelcach Opolskich, Kędzierzynie-Koźlu i Opolu

Umowy o dofinansowanie SOR-ów na kwotę 1,4 mln zł podpisała dzisiaj z dyrektorami czterech opolskich szpitali wiceminister zdrowia, Józefa Szczurek-Żelazko. To ostatnie takie umowy w regionie. W sumie Ministerstwo Zdrowia przekaże szpitalom Opolszczyzny 2,7 mln zł.

Więcej…

Gość Dnia Radia Nysa

03.10.2018 - Gościem Dnia Radia Nysa był dzisiaj Norbert Krajczy, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej oraz Przedwodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego. Zapraszamy do odsłuchania rozmowy.