KONTAKT

 

Kamera On-line

 

Szpital doposażony ze środków Fundacji Polsat
 

Główny Księgowy

Kropla krwi Św. Jana Pawła II w paczkowskim szpitalu

    W Światowym Dniu Chorych ustanowionym przez Św. Jana Pawła II, w dniu 11 lutego 2015 roku odbyło się uroczyste przekazanie relikwii Ojca Świętego paczkowskiemu szpitalowi. Inicjatorem sprowadzenia relikwii był Ojciec Piotr Niewiadomski SDS – kapelan szpitala w Paczkowie. W uroczystościach uczestniczyli m.in. Przewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego Norbert Krajczy, Starosta Nyski Czesław Biłobran, Burmistrz Paczkowa Artur Rolka.
    Mszę Świętą koncelebrował Biskup Paweł Stobrawa w asyście Wicedziekana Proboszcza Parafii w Starym Paczkowie Józefa Zwarycza i Ojca Piotra Niewiadomskiego. Relikwia, w postaci kropli krwi na skrawku materiału, została umieszczona w szklanej gablocie (projektu prof. Mariana Molendy) w szpitalnej kaplicy. Wykonawcą gabloty był Grzegorz Adamus. Przekazanie relikwii odbyło się w Światowy Dzień Chorego, ustanowiony właśnie przez Papieża Polaka.


    Krew, którą umieszczono w relikwiarzu w ostatnich dniach choroby Papieża została pobrana do dyspozycji szpitala Dzieciątka Jezus w Rzymie na potrzeby ewentualnej transfuzji. Przechowano ją w czterech ampułkach. Gdy okazało się, że do przetoczenia nie dojdzie, dwa pojemniki z krwią pozostawiono w szpitalu pod opieką sióstr, a dwie kolejne przekazano Kardynałowi Dziwiszowi.  Paczków znajduje się wśród nielicznych parafii Opolszczyzny, które mogą poszczycić się relikwiami Ojca Świętego.

 

010203040506070809101112131415

Źródło: http://powiat.nysa.pl